експериментальна ораторія, аудіовізуальна інсталяція та перформативний фільм

БУВАЙ, МОВО!
BYE TO LANGUAGE!

Міждисциплінарний проєкт “Бувай, мово!” — про межі, пастки та сутність людського мовлення і спілкування, про трансформацію та деконструкцію мови.
Чи залишимося ми людьми, якщо нас позбавити мови? Чи може людське мовлення бути небезпечним під час глобальної кризи у галузі охорони здоров'я? Чому мова — один із ключових каменів спотикання у світі?

Одинадцять виконавців імпровізованної ораторії під керівництвом композиторки Мар'яни Савченко (Київ-Пекін) досліджували природу, функції та потенціал своїх голосів, співвідношення між тишею, звуком, голосом, словом, шумом та суб’єктивністю цих понять. Цей процес відстеження зв’язків між сприйняттям, розумінням та пізнанням відбувався завдяки переміщенню рамок звичної парадигми спілкування.

Ми мали на меті дослідити проблему обмеження мови та мовлення в умовах, коли спілкування стає небезпечним. Ми нагадали собі, що насправді людський слух є набагато розвиненішим інструментом сприйняття, ніж зір. Ми спробували відтворити походження та розвиток мови, мовлення та спілкування, перетворивши інформацію на ритуал.

Перформанс засновано на документальних текстах, які виконавці підслухали або помітили в ЗМІ, наукових публікаціях, маніфестах чи публічних заявах за 2020 рік — рік COVID-19. Ці тексти українською, англійською, німецькою, російською, польською, китайською та мовою їдиш стали "рядками" та "лібрето" в структурованому імпровізаційному перформансі. Побудований навколо використання можливостей людського голосу з обмеженими рухами, перформанс було виконано один раз в реальному часопросторі та записано одним дублем. Він існує в аудіоверсії, у вигляді перформативного фільму та аудіовізуальної інсталяції. Як аудіозапис це експериментальна імпровізована ораторія у семи частинах:

"Бувай, мово!"
Пролог
00:00
Генеза
07:49
Ініціація
17:30
Народження коммунікації
27:19
Конструювання міфу
31:25
Загроза мови. Деконструкція
37:33
Епілог
48:33
Команда проєкту
"Бувай, мово! / Bye to language!"(експериментальна ораторія, аудіовізуальна інсталяція та перформативний фільм)
Мар’яна Савченко
Авторка проєкту, композиторка, перформерка
Валерій Симончук
Режисер фільму, художник, перформер
Ден Гуменний
Куратор проєкту та перформер
Ярослав Борута
перформер
Наталія Вайнілович
перформерка
Яна Гуменна
перформерка
Дар’я Комарова
перформерка
Настя Кузьменко
перформерка
День Пінько
перформер
Едвард Різ
перформер
Тетяна Скубенко
перформерка
Ігар Мельник
відеограф
Станіслава Овчіннікова
відеографка
Наталія Пономарьова
відеографка
Вікторія Гуменна
відеографка
"Бувай, мово!" було виконано, записано та знято у просторі PostPlayLab в Києві 12 лютого 2021 року.

Прем'єра перформативного фільму проєкту відбулася 7 травня, а потім "Бувай, мово!" було представлено як аудіовізуальну інсталяцію.

12 липня відбувся реліз експериментальної ораторії. А міжнародну прем'єру перформативного фільму "Бувай, мово!" заплановано на зиму 2022 року на платформі Theatre 4 National Affairs.

"Бувай, мово!" — це колективний проєкт резидентів PostPlayLab за технічної підтримки експериментального мистецького агентства PostPlayProduction (Україна).
З усіх питань звертайтеся до нас
будь-яким зручним вам способом:

e-mail: perfosvita@gmail.com
телефон: +380(66) 153-21-92
Messenger | Instagram | Telegram
Made on
Tilda