НОВА СИМФОНІЯ ДОНБАСУ

Музичний альбом Misto 2 Go та Юрія Гуржи, а також — серія театралізованих концертів

У 2020 році команда Misto to Go відправилась у подорож музичним Сходом України, щоб зібрати нову «Симфонію Донбасу» з його звуків, щасливих чи агресивних фраз, вже забутих або ще й досі модних пісень, голосів дітей, дідусів, бабусь та ритмів кожного міста. Все, що тоді відбувалося на Донбасі — це і була музика. Яку ми взяли з собою...

Автори та виконавці музичного альбому — школярі із шести міста та сіл Донбасу: Комишуваха, Троїцьке, Райгородок, Бахмут, Попасна та Миколаївка.

22 січня 2021 року відбулася прем’єра “Нової Симфонії Донбасу” у театрі P.A.N.D.A в Берліні. Через ковідні обмеження, концерт пройшов у форматі живого стріму:
18 грудня 2021 року у Миколаївці (Донецька область) в рамках міжнародного Симпозіуму Misto to Go School "Школа культурних ініціатив громадянського суспільства" відбулася українська прем'єра альбому.
19 жовтня 2022 року на великій сцені Burgtheater Bautzen (Саксонія) відбулася жива прем'єра альбому в Німеччині.

Пісні, написані у 2020 році Юрієм Гуржим разом зі школярами з Донбасу: про нерозділене кохання, футбольних вболівальниць, красунь з маленького містечка, про поїздки шкільним автобусом по зоні бойових дій, про брак енергії, опалення та корона-карантин. Про «нормальне» життя цих молодих людей до 24 лютого 2022 року. Життя зі своїми жартами, смішними моментами, перемогами та розчаруваннями.

В одній з пісень "Нової Симфонії Донбасу" автор та виконавець Кирило Корбут співає: «Це було так легко, коли мені було тринадцять років, тоді були повітряні кулі, а зараз — лише цвяхи». А небажана тоді поїздка на щоденному шкільному автобусі зараз згадують як найкраща пора життя, яке раптово обірвалась у лютому 2022 року.

Багато міст, про які зараз співає молодь, уже не існують. Деякі окуповані, інші — наполовину або повністю зруйновані.

Тільки музика залишається у нас, щоб, з одного боку, виражати наш біль, а з іншого — не дозволити забрати у нас радість життя. Не зважаючи ні на що!

Велика подяка нашому чудовому музичному керівнику Юрію Гуржи та фантастичній хореографці концерту Яні Гуменній.

Велике спасибі нашим донбаським зіркам на сцені в Бауцені: Вікторії Гуменній, Альбіні Бакусі, Юлії Летко, Євгенії Стрижковій, Віоллі Стороженко, Кирилу Корбуту та Анастасії Олійнік.

Художнє оформлення проєкту: Анастасія Тарханова.
Художні керівники: Ден Гуменний та Георг Жено.

Festival Willkommen Anderswo 5. HeimaTraum:
Як з руїн повстають троянди?
Дякуємо всій молоді, яка брала участь у народженні "Нової Симфонії Донбасу" і зараз залишається в Україні!
З усіх питань звертайтеся до нас
будь-яким зручним вам способом:

e-mail: perfosvita@gmail.com
телефон: +380(66) 153-21-92
Messenger | Instagram | Telegram
Made on
Tilda