міжнародний театральний проєкт та кінопроєкт

ВОЛИНСЬКА ІСТОРІЯ

"Волинська Історія" — це спільний проєкт Театру Громадян (Київ) та Agency for Safe Space (Гамбург), що здійснюється за підтримки Goethe-Institut в Україні. "Волинська Історія" — це довгостроковий проєкт, що складається з театральної інсталяції, серії подкастів, фільму для Youtube-платформи, дискусій та лекцій.
У подій, які відбулися на Волині у 1943-44 роках, є дві назви: для України це — “Волинська трагедія”, а для Польщі — “Волинська різанина”. За цими запитами у Гуглі можна знайти дві протилежні версії історії. До сих пір ця біла пляма ХХ століття залишається недослідженою, і, час від часу, про неї конструюють нову зручну "правду".
«Минуле — а мова йде про жорстокі людські катастрофи — забувається легко, витісняється міфами, заростає переказами “історій очевидців". Немає ніякої об'єктивної правди, а будь-яке дозволене розслідування продиктоване конкретним інтересом однієї зі сторін. Обидві країни продовжують діяти за логікою "правого міфу": чим менше ми знаємо, тим більше можемо вигадати та використати це у корисливих цілях. І ця історія каменем тягне донизу будь-яку спробу нових взаємин ХХІ століття: проявляє накопичену ненависть, почуття несправедливості, бажання помститися або зробити боляче у відповідь. А це три кити правого популізму, який стрімко підхоплюють деякі європейські політики»

Георг Жено
Режисер

Що сьогодні значить "націоналізм"? Як він сприймається і чи має могутню силу, як раніше?

Команда вистави "Волинська Історія" спробувала розібратися, як політична риторика крізь століття продовжує виправдовувати насилля. Ми детально досліджуємо українські, польські, німецькі та радянські документи різних років, щоб виявити особливості мови та аргументи, якими виправдовуються війни, репресії та інші насильницькі акти. Як ці аргументи повторюються? Які з них продовжують сьогодні працювати і керувати думками людей? Драматург проєкту Ден Гуменний спробував зробимо синтез "політичної магії" пропаганди та театру.

Режисер вистави Георг Жено виступає з власним розслідуванням. Його у західну Україну привела сімейна історія: дідусь, який все життя приховував своє минуле, виявився родом з Волині. Дідусева "згенерована" біографія дивним чином пов'язана зі згенерованою історією, що сталася тут 80 років тому. Німець у пошуку та заочному діалозі зі своїм дідусем приїжджає у таємничу Волинь одночасно і як гоголівський ревізор, і як лінчевський агент Купер. Він веде детективне розслідування: зустрічає у незвичайних обставинах людей і розмовляє з тими, хто мав або має зараз певне відношення до створення "реміксів історії".

Прем'єра театральної інсталяції "Волинська Історія" відбулася 3 грудня у перформативному просторі PostPlayLab у Києві. А прем’єра театрального фільму — 11 грудня на міжнародній YouTube-платформі

Theatre 4 National Affairs.


Подкасти проєкту можна прослухати за цим посиланням.

Команда проєкту
"Волинська Історія"
(міжнародний театральний проєкт та кінопроєкт за підтримки Goethe-Institut в Україні)
  • Георг Жено
    Режисер
  • Анастасія Тарханова
    Художниця
  • Ден Гуменний
    Драматург
  • Юрій Гуржи
    Композитор
  • Яна Гуменна
    Технічна директорка
  • Анна Коженьовська-Бігун
    Консультантка проєкту
Партнери проєкту
Agency for Safe Space
Goethe-Institut Гете Інститут в Україні
Goethe-Institut Гете Інститут в Україні
Goethe-Institut Гете Інститут в Україні
З усіх питань звертайтеся до нас
будь-яким зручним вам способом:

e-mail: perfosvita@gmail.com
телефон: +380(66) 153-21-92
Messenger | Instagram | Telegram
Made on
Tilda