перформанс сучасного танцю

МИ НЕ ОБ'ЄКТИ. МИ НЕ ЦИФРИ. МИ НЕ М'ЯСО

Міждисциплінарний проєкт Яни Гуменної у THESPIS ZENTRUM (Саксонія, Німеччина). Прем'єра відбулася на сцені Burgtheater Bautzen 27 червня 2022 року
Після втечі з-під російських бомб, українська хореографка Яна Гуменна створила у Німеччині перформативну та терапевтичну групу для жінок-біженок з України та країн Близького Сходу.
Від початку збройного конфлікту на сході України хореографка та культурна менеджерка Яна Гуменна працювала з дітьми та підлітками, які були травмовані війною на Донбасі. А у лютому 2022 року їй довелося рятувати власних дітей від війни, евакуюватися разом з ними з Києва.

В німецькому місті Бауцен вона шукала способу конструктивно впоратися як з власним болем, так і з чужими стражданнями. Для цього у місцевому центрі соціального театру Thespis Zentrum Bautzen вона зібрала групу з українських, сирійських, авганських та курдських жінок.
Жінки з досвідом біженства разом досліджують, що відбувається з ними, з їх тілом та психікою і висловлюють це через "роботу з тілом". Так вони проговорюють те, що неможливо висловити словами. Що з нами відбувається, коли ми опиняємось на новому місці? Як це: відчувати себе самотньою та покинутою на чужині? Що таке "безпека"? Чи можливо "втекти від війни"? Як кожен ранок прокидатися з тим, що твої близькі далеко і живуть під сиренами та вибухами? Як це: бачити або й пережити насилля, щоб врятувати свою дитину?

Жінки на сцені діляться власним досвідом. Два абсолютно діаметральні світи з різними мовами та культурами розповідають про колективний біль своїх країн. За допомогою своїх емоцій та рухів. Бо дивитися партнеру в очі — це як дивитися в дзеркало. Жінки говорять мовою тіла про все, що тіло пам'ятає.

Перформерки про проєкт
Цей перформанс — канонічний Театр Громадян (Bürgerbühne).

Bürgerbühne (з німецької «сцена громадян») — це професійний театр, вистави у якому створюються з не-професійними акторами та перформерами під керівництвом фахівців, театральних практиків. Це театр, у якому городяни стають художниками (у широкому значенні цього слова).


Головна цінність Театру Громадян — у співучасті. Глядачі більше не є пасивними споживачами мистецтва. Вони рівноправні співавтори театральної команди. Англійською така театральна форма називається Stage for Citizens: театр від городян та для городян.

Це театр, відкритий до дискусії громадян всього цивілізованого світу.
Перформанс сучасного танцю "Ми не об'єкти. Ми не цифри. Ми не м'ясо" входить до репертуару Burgtheater Bautzen. Найближчий показ — 26 лютого 2023 року.
З усіх питань звертайтеся до нас
будь-яким зручним вам способом:

e-mail: perfosvita@gmail.com
телефон: +380(66) 153-21-92
Messenger | Instagram | Telegram
Made on
Tilda