НОВИНИ

22.12.22
Відбулася прем'єра вистави "Подорож у світло Океану" на радіо MDR KULTUR (Німеччина)
У цій радіовиставі ми разом з дітьми з Німеччини, України та країн Близького Сходу намагаємось зробити так, щоб диво новорічного свята знову засяяло яскравими барвами. Слухати німецькою мовою на міжнародній YouTube-платформі для театральних фільмів Theatre 4 National Affairs.
22.12.22
Ми реалізували проєкт "Музика мого життя" в рамках програми "Східне партнерство"
Пісні до проєкту створили четверо музикантів: Юрій Гуржи, Маттіас Пече, Марина Бондас та Григорій Семенчук разом з дітьми із Німеччини, України та країн Близького Сходу.

Більше про проєкт — ТУТ.
12.12.22
Молоді біженці із Донеччини та Луганщини презентували культурні проєкти на міжнародному Симпозіумі
10-11 грудня 2022 року в Thespis Zentrum в німецькому місті Бауцен (Саксонія) відбувся Симпозіум «Школа культурних ініціатив громадянського суспільства РЕАЛЬНІСТЬ – Misto to Go School».

Більше про проєкт — у СТАТТІ.
20.10.22
Жива прем'єра "Нової Симфонії Донбасу" на фестивалі HeimaTraum — Willkommen Anderswo 5 (Німеччина)
Прослухати музичний альбом, який донбаські школярі створили разом з командою проєкту Misto to Go, можна за ПОСИЛАННЯМ.
У 2020 році команда Misto to Go відправилась у подорож музичним Сходом України, щоб зібрати нову «Симфонію Донбасу» з його звуків, щасливих чи агресивних фраз, вже забутих або ще й досі модних пісень, голосів дітей, дідусів, бабусь та ритмів кожного міста. Все, що тоді відбувалося на Донбасі — це і була музика. Яку ми взяли з собою...
01.09.22
Ми реалізували грант міжнародної мобільності від i-Portunus Houses
У травні 2022 року за підтримки i-Portunus Houses в Німеччині відбулася танцювальна резиденція "Ukraine to Go". Було створено перформанси сучасного танцю Яни Гуменної та Ольги Байрачної.

Більше про проєкт — ТУТ.

25.06.22
Відбулася прем'єра фільму "ГЕРОЇ" на Festiwal Kinolub (Польща)
В десяти польських містах було показано фільм Георга Жено та Дена Гуменного. Покази відбувалися в рамках документального конкурсу фестивалю.

Більше про фестиваль — ТУТ.

Спільний проєкт Театру Громадян (Київ), Agency for Safe Space (Гамбург) та Школи №3 (Миколаївка, Донецька обл). Реалізується у програмі “MEET UP! Youth for Partnership“ за підтримки Фонду “Пам'ять, відповідальність і майбутнє” (EVZ) Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.
24.12.21
Ми отримали інфраструктурний грант від House of Europe

Із 429 заявок від культурних організацій з усієї України, що шукали можливості покриття витрат на оновлення застарілого обладнання або створення нових просторів, які би стали культурним магнітом для громади, експерти обрали 17 організацій.


Громадська організація “Центр перформативної освіти” планує створити у Києві простір для митців, які лише починають свою артистичну практику, у вигляді “Резиденції перформативних дебютів”. Резиденція кожного року відкриватиме щонайменше три нових імені для сучасної перформативної сцени України.


Більше про проєкт — ТУТ.

24.12.21
Відбулася прем'єра театрального фільму "ГЕРОЇ"

На новій YouTube-платформі Theatre 4 National Affairs відбулася прем’єра театрального фільму “ГЕРОЇ”. Цей фільм — перша частина україно-німецького проєкту зі школярами обох країн, що досліджують життя людей єврейського походження, які вижили у жорстоких умовах лагерів смерті у Німеччині та Східній Європі.


Як це можливо — після всього жахіття, тортур, насилля, приниження, втрати близьких та у постійному страху смерті — знову знайти сміливість, щоб жити? Як ПІСЛЯ ВСЬОГО ЦЬОГО можна було віднайти новий сенс у житті?


Тривалість фільму: 13 хвилин та 31 секунда.


Фільм входить до репертуару Theatre 4 National Affairs. Дізнатися про дати найближчих показів можна ТУТ.


Проєкт реалізується у програмі “MEET UP! Youth for Partnership“ за підтримки Фонду “Пам'ять, відповідальність і майбутнє” (EVZ) Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

20.12.21
Школярі Донеччини та Луганщини презентували власні проєкти на міжнародному симпозіумі Misto to Go School: Школа культурних ініціатив громадянського суспільства
Перший міжнародний симпозіум проєкту Misto to Go School відбувся 18 та 19 грудня 2021 року в Миколаївській школі №3. Це фінальний етап “Школи культурних ініціатив громадянського суспільства”, яка розпочалася у вересні 2021 року. Восени учні шести шкіл Донеччини та Луганщини зібралися, щоб вигадати нове майбутнє та перспективи для областей.

Читайте більше у статті: acmc.ua/shkolyari-donechchyny-ta-luganshhyny-prezentuvaly-vlasni-proyekty-na-mizhnarodnomu-sympoziumi/
08.12.21
Ми отримали грант на мобільність від i-Portunus Houses
У травні 2022 року за підтримки i-Portunus Houses відбудеться музична резиденція "відчути" у прифронтовому селищі Троїцьке. Першими резидентами стануть Мар'яна Садовська та Юрій Гуржи, ментор проєкту буде Георг Жено, а співкураторкою та менеджеркою — Яна Гуменна.

Більше про резиденцію "відчути" та програму Misto to Go Residence — ТУТ.

The i-Portunus Houses pilot scheme is implemented, on behalf of the European Commission, by a consortium of organisations that have been pioneers of European cultural mobility programmes themselves. Coordinated by the European Cultural Foundation (Amsterdam), the i-Portunus Houses consortium involves MitOst (Berlin) as main mobility implementer and the Kultura Nova Foundation (Zagreb) as lead in evaluation and analysis.
03.12.21
У PostPlayLab відбулася прем'єра театральної інсталяції "Волинська Історія"
«‎Волинська Історія» — це міжнародний театральний проєкт та кінопроєкт про пошуки свого коріння, особисті та колективні травми, складну ідентичність та (не)можливість прощення. Це спільний проєкт Театру Громадян (Київ) та Agency for Safe Space (Гамбург), що здійснюється за підтримки Goethe-Institut в Україні.

21-го січня на новій міжнародній YouTube-платформі Theatre 4 National Affairs відбудеться онлайн-прем’єра театрального фільму «‎Волинська Історія».

Дивитися — ТУТ.
20.10.21
"Центр перформативної освіти" став переможцем першого етапу конкурсу з краудфандінгу “Культура. Спільнота”
Міжнародний фонд «Відродження» обрав 6 організацій, які стали переможцями першого етапу конкурсу «Культура. Спільнота». Підтримка цих проєктів стала можливою завдяки співпраці Фонду з Європейським Союзом в рамках партнерства «EU4USociety».
До участі у краудфандінгу було рекомендовано заявки таких організацій:
· Громадська організація «Спільнота взаємодопомоги «Просто неба»
· Сумська обласна молодіжна громадська організація «СМАЙЛ»
· Громадська організація «Мистецтво про права» (2 заявки)
· Благодійна організація «Благодійний фонд Миколи Бабака»
· Громадська організація «Центр перформативної освіти»
· Громадська організація «Ґенерація Пригод»
Метою конкурсу є зміцнення практики фінансування значущих культурницьких ініціатив шляхом краудфандінгу – залучення коштів від громадян.

Більше інформації про конкурс – ТУТ.
15.10.21
Театр Громадян та Agency for Safe Space разом з дітьми зі сходу України та Гамбургу розпочали проєкт про віртуальне життя у Instagram
INSTAFILM — це театральний фільм про місце, де людина може бути чимось більшим, ніж вона є. Про місце, куди можна втекти, де можна реалізуватися. Про місце, де можна бути тим, ким ти мрієш.

В рамках проекту “Misto To Go — 2” учні зі сходу України та Німеччини познайомилися в онлайні й зараз створюють спільний фільм. Вони обмінюються інформацією про життя у соціальних мережах і про те, як це “пізнавати Іншого”. Вони висловлюють це онлайн у Instagram-естетиці.

Організовує це команда Misto to Go: Ден Гуменний, Яна Гуменна, Георг Жено та Анастасія Тарханова.

Слідкувати за проєктом можна у Інстаграмі Misto to Go.
11.10.21
Театр Громадян та Agency for Safe Space разом з дітьми зі сходу України та Гамбургу досліджують тему Холокосту
У серпні 2021 року ми розпочали роботу над новим проєктом, що досліджує життя людей єврейського походження, які вижили у жорстоких умовах лагерів смерті у Німеччині та східній Європі.

Як це можливо — після всього жахіття, тортур, насилля, приниження, втрати близьких та у постійному страху смерті — знову знайти сміливість, щоб жити? Як ПІСЛЯ ВСЬОГО ЦЬОГО можна було віднайти новий сенс у житті?

Слідкувати за проєктом можна у Інстаграмі Misto to Go.
04.09.21
Прем'єра перформативної виставки Едварда Різа "you are here @Павлівська психіатрична"
Це подорож разом з трансгендерною персоною до місця, де за законом під наглядом лікарів він має доводити своє право бути собою.

КОМАНДА:
Автор та перформер: Edward Reese
Колажі: Женя Трамвай
Відео-арт: Danyil Pinko
Саунд-дизайн: Марьяна Савченко
Організатор: KyivPride (у рамках Прайд Місяцю 2021)
Куратори: Ден Гуменний та Яна Гуменна

Фотозвіт на ФБ-сторінці PostPlayLab

Проєкт створено на першій "Школі документального та пост-документального" від "Центру перформативної освіти": https://perfosvita.org.ua/doc-postdoc
04.09.21
Ден Гуменний відкрив фестиваль у Львові перформативною лекцією про майбутнє театру
4 вересня у Львові розпочався міжнародний театральний фестиваль “Кіт Ґаватовича”. Інспіруючою подією фестивалю стала лекція виконавчого директора "Центру перформативної освіти" Дена Гуменного.

"Театр та нова гравітація": що чекає на Землю в найближчі сто років? Навіщо потрібен театр на Марсі? Навіщо взагалі потрібен театр? І чому театр залишиться жити, навіть якщо все людство знищить Штучний Інтелект?

Лекція відбулася у ревіталізованому просторі LEM Station. Інтерв'ю з Деном Гуменним у рамках спец-програми фестивалю можна послухати на Радіо Сковорода.
21.08.21
П'єса Дена і Яни Гуменних перемогла на фестивалі моно-драми у Батумі
П'єса засновників "Центру перформативної освіти" Дена і Яни Гуменних "Нова та Новітня історія України" перемогла на Batumi International Festival of Monodrama і восени цього року буде представлена публіці у форматі відео-вистави.
11.08.21
Розпочався набір на осінню "Школу документального та пост-документального"
Школа відбудеться з 20 вересня по 3 жовтня у перформативному просторі PostPlayLab.

За два тижні ми пройдемо шлях від тренінгів, перформативних досліджень та лекцій про театр і сучасне мистецтво — до створення власного проєкту: від ідеї до пітчингу й написання грантової заявки та work-in-progress показу. На цьому шляху студентів супроводжуватимуть куратори. Разом ми спробуємо розібратися у собі та в реальності, що нас оточує.

Реєстрація на Школу, детальна програма та відгуки студентів — за посиланням: https://perfosvita.org.ua/doc-postdoc
03.08.21

На дослідницькій платформі "Крапка з комою" опубліковано другу лекцію Олексія Карачинського:

Чому не плакати на похоронах — це нормально? Як допомогти підлітку, який переживає втрату? І до чого тут ритуали?

Психотерапевт, вчений, ветеран війни та співзасновник документального “Театру Переселенця” Олексій Карачинський у своїй лекції простими словами дає відповіді на ці питання.

Лекція відбулася у перформативному просторі PostPlayLab в рамках проєкту Станіслави Овчіннікової “Am I dead yet?”, створеного за підтримки House of Europe та програми Європейського союзу “Прямуємо разом”.

Читати на "Крапці з комою".
13.07.21

На дослідницькій платформі "Крапка з комою" опубліковано лекцію "Як розмовляти з дітьми про смерть?"

Чому діти бояться темряви і асоціюють її зі смертю? Як дорослим відповідати на складні питання дитини? Як робити це нетравматично?

Психотерапевт, вчений, ветеран війни та співзасновник документального “Театру Переселенця” Олексій Карачинський у своїй лекції простими словами дає відповіді на ці питання.

Лекція відбулася у перформативному просторі PostPlayLab в рамках проєкту Станіслави Овчіннікової “Am I dead yet?”, створеного за підтримки House of Europe та програми Європейського союзу “Прямуємо разом”.

Читати на "Крапці з комою".
12.07.21

Відбувся реліз експериментальної ораторії “Бувай, мово! / Bye to language!”

Чи залишимося ми людьми, якщо нас позбавити мови? Чи може людське мовлення бути небезпечним під час глобальної кризи у галузі охорони здоров'я? Чому мова — один із ключових каменів спотикання у світі?

Слухати експериментальну ораторію "Бувай, мово!" на SoundCloud.
11.07.21
Старт "Школи культурних ініціатив"!
У вересні 2021 року команда проєкту "Misto to Go" разом зі школярами з шести прифронтових міст Донбасу розпочне працювати над проєктом "прямої демократії". Як підлітки можуть зробити свої міста та громади кращими?

Проєкт відбуватиметься за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (програма "Східне партнерство").

Читати детальніше:
10.07.21

Прем'єра "Волинської Історії"

28 жовтня у перформативному просторі PostPlayLab відбудеться прем'єра театральної інсталяції "Волинська Історія" — проєкту про світові трагедії, людські драми, пошук ідентичності та (не)можливість прощення. Це спільний проєкт Театру Громадян та Agency for Safe Space, що відбувається за підтримки Goethe-Institut в Україні.
01.07.21
Документальне дослідження Маріуполя
Команда "Центру перформативної освіти" повернулася з Маріуполя. Там Ден та Яна Гуменні на базі арт-кластеру ОСЬ та платформи ТЮ проводили воркшоп з документального театру. Результатом став, створений разом з місцевою молоддю, музичний перформанс "Тю, Маріуполь!"

Дивитися фотозвіт:
12.06.21

СВЧЖ - перформативна інсталяція Антона Овчіннікова

У просторі PostPlayLab тиждень тривали покази нового проєкту одного з лідерів сучасного українського танцю Антона Овчіннікова. "СВЧЖ" — це дослідження феномену "свій-чужий". Проєкт відбувся за підтримки Європейського Союзу за програмою "Дім Європи".

Дивитися фотозвіт — за посиланням.
12.06.21

Як народжуються та помирають міста?

На майданчику PostPlayLab відбулася лекція Дена Гуменнего про значення "мобільності" та "культури" у житті великих та малих міст.
Захід відбувся у рамках виставки Станіслави Овчіннікової "Am I dead yet?", за підтримки House of Europe та програми Європейського союзу "Прямуємо разом".

Дивитися фотозвіт:
Ден Гуменний читає лекцію "Як народжуються та помирають міста?"
09.05.21
"Бувай, мово!" — у просторі PostPlayLab відбулася прем'єра аудіовізуальної інсталяції
Проєкт Мар'яни Савченко та Валерія Симончука “Бувай, мово!” — про межі, пастки та сутність людського мовлення і спілкування, трансформацію та деконструкцію мови.

7-9 травня 2021 року в просторі міждисциплінарної лабораторії PostPlayLab відбулася прем'єра перформативного фільму та аудіовізуальної інсталяції цього проєкту.
перформанс Мар'яни Савченко та Валерія Симончука "Бувай, мово!"
З усіх питань звертайтеся до нас
будь-яким зручним вам способом:

e-mail: perfosvita@gmail.com
телефон: +380(66) 153-21-92
Messenger | Instagram | Telegram
Made on
Tilda